Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021

Άτυχη η Μαρία Σάκκαρη: Αισθάνθηκε αδιαθεσία κι εγκατέλειψε τον ημιτελικό του Kremlin Cup

Άδοξα έληξε ο ημιτελικός της Μαρίας Σάκκαρη με την Εκατερίνα Αλεξάντροβα, για το Kremlin Cup, καθώς η Ελληνίδα τενίστρια εγκατέλειψε...

το ματς.

Η Μαρία Σάκκαρη μετά το τέλος του πέμπτου γκέιμ, αισθάνθηκε αδιαθεσία και ζήτησε ιατρικό τάιμ άουτ. Οπως ορίζεται, γιατροί έσπευσαν να την εξετάσουν. Αφού μέτρησαν τις τιμές οξυγόνου, αλλά και την αρτηριακή πίεση της Ελληνίδας πρωταθλήτριας, έκριναν ότι δεν μπορούσε να συνεχίσει τον αγώνα.

Η Μαρία Σάκκαρη σηκώθηκε από την καρέκλα της και ενημέρωσε πως δεν θα συνεχίσει στον αγώνα και κατευθύνθηκε προς τα αποδυτήρια, με αποτέλεσμα η Αλεξάντροβα να προκρίνεται στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει την Κόνταβεϊτ.

Η Σάκκαρη, κατά τη διάρκεια του ματς, έδειχνε υποτονική, με την αντίπαλό της να προηγείται μέσα σε 8 μόλις λεπτά με 3-0, «σπάζοντας» το σερβίς της Ελληνίδας τενίστριας, ενώ στο επόμενο δεκάλεπτο το σκορ έγινε 4-1.