![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDF_muAlXHBO3Z2J_60DwJ1y5-rzKfpn64jhOgqm3BWiZ-Vrfi5l2ntpRxBwx8TBboJNIfYg9QkDayQe_sz-dMn13GRuakwVP7vsm2mgWNQHD-CCJlOR6VejOk8twVmqMl6PizCeLCeaI/s320/%25CE%2594%25CE%2599%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2599%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A5%25CE%259D%25CE%2597.jpg)
Η απόφαση που υπέγραψε ο γενικός γραμματέας Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ηλίας Λιακόπουλος,
χαρακτηρίστηκε αναμενόμενη από το περιβάλλον του γνωστού δικηγόρου και επικεφαλής του συνδυασμού "Πειραιάς-Πόλη Θρύλος". Μετά την αναίρεση κατά της απόφασης του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων Αθηνών που τον είχε αθωώσει για την υπόθεση του παραδικαστικού κυκλώματος, ο Πέτρος Μαντούβαλος απαγορεύεται να μπει στην αίθουσα του δημοτικού συμβουλίου, μέχρι η υπόθεση να κριθεί από την Δικαιοσύνη.
Σε ό,τι αφορά στη λειτουργία της παράταξης, οι μέχρι τώρα πληροφορίες αναφέρουν ότι θα συνεχίσουν οι υπάρχοντες δημοτικοί σύμβουλοι και δεν θα υπάρχει επικεφαλής-συντονιστής.
@ Καλά, εσύ έφυγες νωρίς από το δημοτικό συμβούλιο, Πετράν...
@ Καλά, εσύ έφυγες νωρίς από το δημοτικό συμβούλιο, Πετράν...