Μικρός αριθμός πιστών βρέθηκε στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αγίας Τριάδας του Πειραιά στη λειτουργία, ανήμερα των Θεοφανείων, με τους ιερείς να εκτελούν κανονικά τη ...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjeVBSoYGHxC3BBeSt2llQtWpayo7Q0ubzip9sLSbw0BEX9vzsbvcOtFDICok1BE4hsO-TFFBQIb5Vnfdimh5zm7p7DvtNlcpobor6RQIJXGNUDdcZaqANw5EMYj8SFKFHOL6gKtH_fzGzo/w640-h440/theofania-peiraias-serafeim-eortasmos3.jpg)
Με την λαμπρότητα και την Εκκλησιαστική Μεγαλοπρέπεια που αρμόζει στην ημέρα, αλλά και σύμφωνα με όλα όσα προβλέπονται από τις αρμόδιες υγειονομικές υπηρεσίες, τιμήθηκε σήμερα Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2020 η Δεσποτική εορτή των Θεοφανείων στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος Πειραιώς.
Στην Ακολουθία του Όρθρου Χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πειραιώς κ.Σεραφείμ, ο οποίος στη συνέχεια τέλεσε την Αρχιερατική Θεία Λειτουργία και την Ακολουθία του Μεγάλου Αγιασμού.