Latest News

Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2019

Δεν τα κατάφερε ο Τσιτσιπάς – Απίστευτο παιχνίδι από τον Ναδάλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ήττα με 3-0 σετ (6-2, 6-4, 6-0) γνώρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς από τον Ραφαέλ Ναδάλ, ο οποίος έπιασε...
εξωπραγματικά επίπεδα απόδοσης.
Ο μεγάλος Ισπανός τενίστας προκρίθηκε στον τελικό του Australian Open.
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πάλεψε περισσότερο στο δεύτερο σετ του αγώνα, όπως φαίνεται και από το σκορ, αλλά δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στον ρυθμό που επέβαλλε ο μεγάλος αντίπαλός του που πέτυχε πόντους που θα μνημονεύονται για καιρό, όπως ο παρακάτω.
Ο Στέφανος είχε καλές στιγμές στον αγώνα, ενώ θυμίζουμε ότι προχώρησε όσο κανένας άλλος Έλληνας σε τέτοιο τουρνουά. Το μέλλον του ανήκει, όπως έχουν πει όλοι οι μεγάλοι τενίστες, από τον σημερινό του αντίπαλο μέχρι τον Τζόκοβιτς ή τους θρύλους του τένις, όπως ο Τζον Μακ Ενρό.
Ο αποχαιρετισμός του Στέφανου στους φιλάθλους στη Rod Laver Arena που τον καταχειροκρότησαν.