μητέρα της.
Μάλιστα, την κρατούσε από το χέρι και μπήκαν μαζί στο εκλογικό τμήμα όπου είναι εγγεγραμμένες για να ψηφίσουν.
Στις δηλώσεις της η κυρία Δούρου ανέφερε πως «σήμερα είναι σπουδαία μέρα. Μπορούμε οι πολίτες να πάρουμε τις ζωές μας πίσω στα χέρια μας επιλέγοντας ποιους και ποιες θα μας κυβερνήσουν». Η κυρία Δούρου ευχαρίστησε τους δικαστικούς αντιπρόσωπους και την εφορευτική επιτροπή που «έχουν να αντιμετωπίσουν μια καινούργια διαδικασία με τρεις κάλπες».
Τέλος, σε ερώτηση αν νιώθει αισιόδοξη για το αποτέλεσμα η ίδια απάντησε πως «αν δεν ήμουν αισιόδοξη, πεισματάρα και βέβαιη ότι μπορούμε οι Έλληνες πολίτες να πάρουμε τη ζωή μας στα χέρια μας, τότε δε θα έβαζα υποψηφιότητα».