ταυτόχρονα την ίδια ερώτηση προς τον υπουργό Υγείας.
Το κοινό θέμα που απασχόλησε τους Πειραιώτες βουλευτές ήταν η κατάργηση του Διαβητολογικού Κέντρου στο Τζάνειο Νοσοκομείο και οι επιπτώσεις που έχει αυτό στους ασθενείς. Και οι δύο ζητούν από τον υπουργό να μην καταργηθεί το Διαβητολογικό Κέντρο έτσι ώστε να εξυπηρετούνται οι κάτοικοι του Πειραιά που αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τον διαβήτη. @Είδατε έμπνευση οι βουλευτές μας;