Latest News

Τρίτη 26 Ιουλίου 2022

Νεϊμάρ: Ξεσήκωσε τα social media με μια θεατρική «βουτιά» για πέναλτι - «Ντροπιαστικό» [ΒΙΝΤΕΟ]

Οι επιδόσεις του Νεϊμάρ στις... βουτιές ξεχώρισαν στο φιλικό προετοιμασίας της Παρί Σεν Ζερμέν με την Γκάμπα Οσάκα... στην Ιαπωνία.

Ο Πάμπλο Σαραμπία έδωσε προβάδισμα 1-0 στους φιλοξενούμενους προτού ο Νεϊμάρ κερδίσει πέναλτι λίγα λεπτά μετά.

Στο 31ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης, παρότι όπως φαίνεται στα βίντεο των επαναλήψεων, δεν υπήρχε επαφή, ο Βραζιλιάνος έκανε θεατρική βουτιά, «σφαδάζοντας» από τον πόνο και κρατώντας το γόνατό του.

Το κερδισμένο πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος και ευστόχησε, με την ομάδα του να κερδίζει τελικά με 6-2.

Ωστόσο, αντί για το αποτέλεσμα και τις επιδόσεις των παικτών, τα social media ασχολήθηκαν με το «μακροβούτι» του Βραζιλιάνου. Κάποιοι με χιούμορ εστίασαν στο ότι ο Νεϊμάρ πλέον κάνει «βουτιές» και στα φιλικά, ενώ άλλοι με δυσφορία χαρακτήρισαν «ντροπιαστικό» το πλονζόν.