Latest News

Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2020

Ντέρμπι αιωνίων: Λυτρωτής ο Φορτούνης για τον Ολυμπιακό - Νίκησε τον Παναθηναϊκό που… έμεινε με τις ευκαιρίες

Ένα γκολ του Κώστα Φορτούνη στο 21ο λεπτό έκρινε το ντέρμπι «αιωνίων» και χάρισε τη νίκη με 1-0 στον Ολυμπιακό επί του Παναθηναϊκού στο «Γ. Καραϊσκάκης»...

στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 1.

Οι «ερυθρόλευκοι», που αγωνίστηκαν με πολλές απουσίες, πήραν μια πολύ σημαντική νίκη, ενώ οι «πράσινοι»… έμεινα με σημαντικές ευκαιρίες στο β’ μέρος.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός συνέχισε την καλή παράδοση που έχει απέναντι στους «πράσινους» και χάρισε μια νίκη – «χρυσάφι» στην ομάδα του, που παρατάχθηκε λαβωμένη από τις απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών της (Ελ Αραμπί, Βαλμπουενά, Χολέμπας, Χασάν), κυριάρχησε στο πρώτο και υπέφερε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να κρατήσει ως το τέλος το προβάδισμα.

Ο πρωταθλητής πέτυχε την έκτη νίκη σε επτά αγώνες κι έμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας, με τον Άρη όμως να έχει παιχνίδι λιγότερο. Ταυτόχρονα, υποχρέωσε τον αντίπαλό του στην τέταρτη ήττα σε σύνολο εννέα συναντήσεων.