Latest News

Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2020

Champions League: Πρεμιέρα με νίκη για τον Ολυμπιακό - Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Σπουδαία νίκη για τον Ολυμπιακό στην πρεμιέρα του Champions League...

O ερυθρόλευκοι νίκησαν με 1-0 τη Μαρσέιγ με γκολ του Χασάν στις καθυστερήσεις που είχε μπει λίγο νωρίτερα αλλαγή.

Το α' ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δυο ομάδες να έχουν λίγες καλές στιγμές. Ο Ολυμπιακός πλησίασε στο γκολ με τον Ελ Αραμπί, όμως η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς, μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο, ήταν για την Μαρσέιγ στο πρώτο λεπτό του β' ημιχρόνου, όταν ο Μπενεντέτο βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Σα, με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού να καταφέρνει να διώξει.

Στο 52' ο Μασούρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό σουτ, αλλά το VAR έδειξε ότι υπήρχε οφσάιντ. Κοντά στο γκολ έφτασε και ο Βαλμπουενά στο 71'. Ο Χασάν, τελικά, ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 91' μετά από σέντρα του Βαλμπουενά!

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 3-1 της Πόρτο.

Ο Πέδρο Μαρτίνς, που δεν έχει στη διάθεσή του τον Καμαρά (διαγνώστηκε με κρούσμα κορωνοϊού), παρέταξε την εξής 11άδα: