Latest News

Κυριακή 3 Ιουλίου 2016

Euro 2016: Η Γερμανία νίκησε στα πέναλτι την Ιταλία! (BINTEO)

Σε έναν προημιτελικό για γερά νεύρα η πήρε την πρόκριση στη διαδικασία των πέναλτι με σκορ...
6-5 και ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα αλλά και η παράταση έληξαν στο 1-1. Στα ημιτελικά οι Γερμανοί θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του αγώνα Γαλλία - Ισλανδία.

Η Γερμανία προκρίνεται για τρίτη συνεχόμενο φορά σε ημιτελικά Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Έδειξε πως στα πέναλτι απλά δεν χάνει!
Μεγάλη πρόκριση στα πέναλτι με 6-5 (1-1 ο αγώνας και η παράταση)
Μπορεί το ματς να μην είχε πολλές φάσεις, όμως είχε αγωνία μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο. Ένας αγώνας που σίγουρα θα μπορούσε να είναι και ο τελικός της διοργάνωσης. Οι Ιταλοί το πάλεψαν με ότι δυνάμεις είχαν, όμως οι Γερμανοί στα πέναλτι φαίνεται πως δεν έχουν αντίπαλο.

ΓΚΟΛ! Ο Χέκτορ νικάει τον Μπουφόν και στέλνει τους Γερμανούς στους "4" του EURO!
ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΝΟΙΕΡ το πέναλτι του Νταρμιάν και έχει ξανά την ευκαιρία να πάρει το ματς.
ΓΚΟΛ! Ο Μπόατενγκ σκοράρει και γράφει το 5-5.
ΓΚΟΛ! Ο Ντε Σίλιο σκοράρει. Δοκάρι και μέσα η μπάλα.
ΓΚΟΛ! Ο Παρόλο εκτελεί στο κέντρο και γράφει το 4-3 για τους Ιταλούς.
ΓΚΟΛ! Ο Χούμελς κάνει το 3-3. Λίγο έλειψε να το αποκρούσει ο Μπουφόν.
ΓΚΟΛ! Ο Τζακερίνι νικάει τον Νόιερ για 2-3
Τελευταίο πέναλτι και το χάνει ο Σβαϊνστάιγκερ

ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΝΟΙΕΡ το πέναλτι του Μπονούτσι!

ΓΚΟΛ! Ωραίο πέναλτι από τον Ντράξλερ και 2-2 το ματς.
Άουτ και ο Πελέ! ΑΟΥΤ! Ο Πελέ χάνει το πέναλτι, στέλνει τη μπάλα άουτ. Πολύ κακή εκτέλεση.
Δοκάρι για τον Οζίλ! ΔΟΚΑΡΙ! Χαμένο πέναλτι για τον Μεσούτ Οζίλ και η Ιταλία είναι μπροστά με 2-1.
ΓΚΟΛ! Ο Μπαρτσάλι νικάει τον Νόιερ για το 2-1 της Ιταλίας.
Δεύτερο πέλναλτι για τους Γερμανούς και ο Μπουφόν αποκρούει ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΜΠΟΥΦΟΝ το πέναλτι του Μίλερ! Παραμένει το 1-1.
Δεύτερο πέλναλτι για τους Ιταλούς και είναι άστοχο! ΑΟΥΤ! Ο Τζάτζα αστοχεί, η μπάλα ψηλά άουτ!
Πρώτο πέλναλτι για τους Γερμανούς και είναι εύστοχο 1 - 1 ΓΚΟΛ! Ο Κρόος σκοράρει και γράφει το 1-1. Έπεσε σωστά ο Μπουφόν όμως δεν τα κατάφερε.
Πρώτο πέλναλτι για τους Ιταλούς και είναι εύστοχο 1 - 0 Ο Ινσίνιε πάει απέναντι στον Νόιερ
Και τελειώνει το ματς! Γερμανία - Ιταλία 1-1 και πάμε στα πέναλτι.
109' Μακρινό σουτ του Σβαινστάιγκερ και η μπάλα ψηλά εκτός εστίας. Η φάση χάθηκε νωρίτερα όταν ο Ντράξλερ είχε την ευκαιρία να βγάλει τετ-α-τετ τον Γκόμεζ. Η πάσα του όμως ήταν κακή.

107' Ήρθε η ώρα για τη δεύτερη αλλαγή του Κόντε. Εκτός ο κουρασμένος Έντερ και μέσα ο γρήγορος Ινσίνιε.
Το 1-1 παραμένει μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. Ακόμη 15 λεπτά αγώνα. Αν έχουμε και εκεί ισοπαλία θα πάμε σε πέναλτι.
103' Κίτρινη κάρτα στον Τζακερίνι για θέατρο.

102' Από μακριά δοκίμασε την τύχη του ο Μπόατενγκ, όμως η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα άουτ.

101' Σουτ του Μίλερ με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ.
92' Κίτρινη κάρτα στον Πελέ. Χάνει το επόμενο ματς αν προκριθεί η Ιταλία.

Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης!

Πάμε για παράταση Λήξη του αγώνα! Γερμανία-Ιταλία 1-1 και οδηγούμαστε σε παράταση.
Τρία είναι τα λεπτά του έξτρα χρόνου. Έχουμε μπει ήδη.

90' Κίτρινη κάρτα στον Χούμελς. Αν η Γερμανία προκριθεί, τότε θα χάσει το επόμενο ματς.
89' ΤΡΟΜΕΡΗ στιγμή για τους Ιταλούς! Ο Ντε Σίλιο έκανε το σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μπουφόν.
79' Χαμένη ευκαιρία για την Ιταλία. Το σουτ του Πελέ κόντραρε και πέρασε δίπλα από την εστία του Νόιερ.
Ο Μπονούτσι εκτελεί στα δεξιά και νικάει τον Νόιερ για το 1-1!
77' Πέναλτι για την Ιταλία! Ο Μπόατενγκ έχει κάνει χέρι μέσα στην περιοχή.
Πέναλτι για την Ιταλία!
74' ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαμένη ευκαιρία για την Ιταλία με τον Πελέ! Το σουτ όμως που επιχείρησε έφυγε μόλις άουτ.

72' Αλλαγή για τη Γερμανία. Εκτός ο Γκόμεζ και μέσα ο Ντράξλερ.
68' ΤΡΟΜΕΡΗ ΦΑΣΗ για τους Γερμανούς! Ο Γκόμες πήγε να βάλει το γκολ της ζωής του με τακουνάκι απέναντι στον Μπουφόν, όμως ο Ιταλός βγήκε νικητής και έδιωξε.
65' ΓΚΟΛ! Η Γερμανία ανοίγει το σκορ στην αναμέτρηση! Τρομερή μπαλιά του Γκόμες στα πλάγια για τον Χέκτορ. Αυτός γύρισε την κατάλληλη στιγμή τη μπάλα και βρήκε τον Οζίλ στην καρδιά της περιοχής. Από το σημείο αυτό ο Γερμανός δεν μπορούσε να αστοχήσει και νίκησε τον Μπουφόν για το 1-0.