Latest News

Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2016

Άγριο ξύλο σε γήπεδο στον Πειραιά!

Σκηνές φαρ ουέστ στον επαναληπτικό αγώνα Κυπέλλου ΕΠΣ Πειραιά ανάμεσα στο Κερατσίνι και...
την Χαραυγή.
Η αναμέτρηση για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Πειραιά στο Σχιστό σημαδεύτηκε από σοβαρά επεισόδια.
Στο Σχιστό, έδρα του Κερατσινίου, βρέθηκαν 400 οπαδοί της Χαραυγής και έγινε το έλα να δεις μόλις το Κερατσίνι προηγήθηκε με 1-0 και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα τo Γεροπαναγιώτη της Χαραυγής.
Οι οπαδοί των φιλοξενούμενων μπούκαραν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν στο διαιτητή και στους παίκτες του Κερατσινίου. Ακολούθησε κυριολεκτικά ένα απόλυτο χάος, τρομερό ξύλο και χρειάστηκαν διμοιρίες των ΜΑΤ για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο καθώς οι γηπεδούχοι ζητούσαν εγγυήσεις για την ασφάλειά τους.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε εντέλει, όμως, στο τέλος του αγώνα (2-0 το Κερατσίνι, αλλά λίγη σημασία έχει) σύμφωνα με το piraeusview.gr οι παίκτες των δύο ομάδων πλακώθηκαν μεταξύ τους για να ακολουθήσει νέα εισβολή οπαδών της Χαραυγής στον αγωνιστικό χώρο και απίστευτο ξύλο με τις αστυνομικές δυνάμεις.