68-67.
Υποχρεώνοντας τους “ερυθρόλευκους” να γνωρίσουν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα μόλις στην δεύτερη αγωνιστική της Basket League.
Έτσι, τρία 24ωρα μετά τη...δραματική νίκη στην Ισπανία επί της Βαλένθια στην πρεμιέρα της Ευρωλίγκας, η ομάδα των βορείων προαστίων "προσγείωσε ανώμαλα" τους Πειραιώτες. Η ομάδα του Παπαθεοδώρου άντεξε στα κρίσιμα σημεία του αγώνα και στο τέλος κατάφερε να πάρει τη πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα.