![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhnSzAa5WbuLvfHDNa78i5G95YPGU8LmDcIcxiIVYySfZbBS0mOkYLB4IiAejt2WMGwAaErORrWCP7hHaHsBlU7tb6OEGWvDXSpZJXmK451qdunVrcc3KRhVpZ2SH9SuKYDXAcfgY0JbmMS/s320/dimoskopiseis-gia-gelia-1-315x236.jpg)
της πλάκας!
Ο λόγος για την ανακοίνωση του Δήμου Πειραιά για το «ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΠΕΙΡΑΪΚΗΣ» που μοιάζει με κακόγουστο αστείο. Το γελοίο του πράγματος είναι ακόμη μεγαλύτερο, όταν η συνέντευξη τύπου γίνεται σε χώρο του ιδιωτικού εκπαιδευτηρίου που συνδιοργανώνει την εκδήλωση.
Έτσι, ο Δήμος αναλαμβάνει εμμέσως πλην σαφώς την τσάμπα διαφήμιση της ιδιωτικής σχολής, αντί να κάνει εκδηλώσεις που να έχουν ουσία για τους δημότες της πόλης.
@ Μιλάμε για γέλια με το Γύρο της Πλάκας...