![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivMucVsS174Mef3wjShPZkILNn2vwVT8QI56hZuxUIBR8oiFKs0W2zizW-kqlCQAzMeMSM0xTCwFFzwbNfvHTazR1o2TKorVaoDo4i2lrfzG_gFcYJaLZnULLgSHoRLiwUa27jJLzP_lQ/s320/MIXAS-2010.jpg)
Επιμένει ο Γιάννης Μίχας να ζητά τα στοιχεία που νομιμοποίησαν εργαζόμενους στη ΔΗΡΑΠ με προϋπηρεσία ένα, δύο χρόνια ή και...
...καθόλου θα λέγαμε εμείς και όλως τυχαίως περιλαμβάνονται τα ονόματά τους στο ρουσφετολογικό ΦΕΚ των 19 μετατάξεων. Ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης ρώτησε χαρακτηριστικά αν ήταν όλα νόμιμα και γιατί δεν απαντούν οι αρμόδιες υπηρεσίες. «Έχετε κανένα λόγο να αποκρύψετε στοιχεία δήμαρχε; Πως νομιμοποιούνται άτομα που δεν είχαν τις απαιτούμενες προϋποθέσεις» αναρωτήθηκε ο Γιάννης Μίχας τονίζοντας πως δεν είναι δυνατόν να επιβαρυνθεί ο Δήμος Πειραιά με 450.000 ευρώ επιπλέον μισθοδοσία.
Όπως ήταν αναμενόμενο απάντηση επ΄ αυτού δεν υπήρξε. Ούτε απ΄ το δήμαρχο Πειραιά, ούτε απ΄ τον κατά τα άλλα λαλίστατο αντιδήμαρχο Οικονομικών Τάσο Κάρλε. Γιατί άραγε;