Latest News

Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2017

Άγριο ξύλο και τραυματίες στο ντέρμπι της Παρτιζάν με Ερυθρό Αστέρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Άγριο ξύλο στις εξέδρες, προσωρινή διακοπή και αρκετοί τραυματίες στο ντέρμπι της Παρτιζάν με τον Ερυθρό Αστέρα που έληξε 1-1. ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

Όπως μεταδίδει η Blic περίπου στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης υπήρξαν σοβαρά επεισόδια στη νότια εξέδρα του γηπέδου της Παρτιζάν και ανάμεσα στους οργανωμένους της, τους Γκρομπάρι. Ειδικότερα μεταξύ επικίνδυνων συμμοριών που βρίσκονται στις τάξεις των Γκρομπάρι. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ ξύλο, περίπου 10 λεπτά διακοπή και αρκετοί τραυματίες ενώ σημειώθηκαν και συλλήψεις. Σύμφωνα με άλλες πηγές οι Γκρομπάρι βρήκαν Ντέλιγε, οπαδούς του Ερ. Αστέρα και τους χτύπησαν και τους έβγαλαν τα ρούχα.
Στο αγωνιστικό σκέλος το Παρτιζάν - Ερυθρός Αστέρας τελείωσε στο 1-1, με τους «ερυθρόλευκους» να διατηρούν το προβάδισμα των 9 βαθμών. Η Παρτιζάν κέρδισε πέναλτι σε ντέρμπι έπειτα από 22 χρόνια και άνοιξε το σκορ με τον Σουμά, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 84' με τον Μποάκι.